Levný tisk plakátů pro venkovní výlep i vnitřní použití - Formát archu - A1 – 594 x 841 mm

U nás si můžete nechat vytisknout plakáty pro každou příležitost. Ať už pro vnitřní nebo venkovní použití. U nás máte mnoho možností, jak získat optimální produkt pro každou příležitost. Tisk plakátů vám nabízí mnoho výhod: Tato reklamní média mají obrovský dosah při mimořádně dobrém poměru ceny a výkonu. Za velmi nízkou jednotkovou cenu šíříte reklamní sdělení na velké ploše, kterou vidí mnoho lidí po dlouhou dobu. Velká pozornost za tak nízké ceny - to získáte s naší nabídkou plakátů! Levný tisk plakátů ofsetovou nebo digitální technologií. Dle tiskového množství a formátu kombinujeme tisk plakátů klasickou ofsetovou technologií a tisk plakátů na stroji HP Indigo 12000 Digital Press nebo potisk na velkoplošném tiskovém plotru solventními inkousty.

V kalkulačním formuláři naleznete základní formáty plakátů, plakát A3, plakát A2 a plakát A1. Na požádání Vám dodáme kalkulace na další obvyklé formáty tisku plakátů, například plakát B2, B1. Problém nebude ani tisk formátů plakátů A0 a B0 nebo další atypické formáty. Pokud máte potřebu speciálních formátů, které se vlezou do formátu B0, rovněž si můžete napsat o individuální kalkulaci.

V kalkulačním formuláři naleznete nejčastěji používané materiály pro tisk plakátů. Předně papír určený pro venkovní výlepy Blueback 120 g/m2 se zvýšenou odolností proti povětrnostním vlivům na venkovní výlepové ploše. Levnější variantou je tisk plakátů na nenatíraný ofsetový papír 90 g/m2, který se díky nižší gramáži taktéž dobře vylepuje a vykazuje vyšší odolnost na venkovní výlep plakátů.  Pro extra výrazné sdělení můžete použít neonově zabarvený papír, který je pro vysoký kontrast tištěno pouze černou barvou. V případě zájmu je možný tisk plakátů na další materiály. Mimo jiné křídové papíry 130g, 170g, 250g. Pro zvýšení exkluzivity je možno použít povrchové lakování lesklým UV lakem - k dispozici v gramážích 130g nebo 250g. Plakáty s UV lakem nejsou vhodné na výlep! Obecně křídové papíry jsou méně vhodné na venkovní výlep a potisk na křídovém povrchu může mít za nepříznivých povětrnostních podmínek nižší odolnost - zátěr povrchu papíru může být deštěm narušen a může způsobit odlupování potisku. Proto doporučujeme využít papír BlueBack, případně nenatíraný ofsetový papír - za nedostatečnou výdrž potisku v deštivých obdobích proto při použití křídových papírů pro venkovní výlep nepřebíráme zodpovědnost.

Nejčastější dotazy k tisku plakátů

Plakáty jsou dobře viditelná reklama, lze je umístit do krytých vitrín, do reklamních "áček", připevnit v interiérech páskou, oboustrannou lepící páskou nebo vložit do plakátové lišty. Nejčastěji se ovšem tisknou plakáty na venkovní výlep. Pro venkovní výlep plakátů je potřeba dobře zvolit správný typ papíru, aby vylepený plakát vydržel a plnil svou funkci po celou dobu vámi zaplaceného výlepového období. 

Záleží také na velikosti výlepové kampaně. Pro výlep v jednom menším městě, případně okolí potřebujete obvykle množství plakátů 50, maximálně 200 ks a tady trochu bojujeme s tím, jakou technologií plakáty vytisknout, aby byl potisk co nejtrvanlivější a přitom zachovat nízkou cenu. Plakáty v nákladech do 200 ks se dnes již nevyplatí tisknout relativně odolnou ofsetovou technologií. Dnes se vyplácí tyto plakáty tisknout na různých digitálních tiskových zařízeních využívajících většinou UV vytvrzovatelné inkousty. Ovšem tato technologie není zcela ideální v kombinaci s křídovými papíry, na které je zvykem obecně tisknout plakáty. Na zatíraném křídovém povrchu se vytvoří tenký film barvy, který díky zátěru zůstává prakticky pouze na povrchu a při zvlhnutí plakátu - stačí krátký déšť papír pracuje - rozpíná se a po uschnutí zase smršťuje. To už ale nedělá vytvrzený film barvy na povrchu a proto se takto tištěné plakáty často rády po prvním deštíku začnou olupovat.  Odolnější jsou v této kombinaci tisku nenatírané papíry, kde barva částečně zapije do povrchu papíru a je tak potisk trvanlivější. Díky částečnému vsáknutí barvy do papíru je ovšem tisk plakátů na pohled méně sytý. Proto doporučujeme zvolit pro venkovní plakáty papír BlueBack, který se standardně používá pro tisk billboardů, má částečně voděodolný povrch. Navíc má díky speciálně upravené zadní straně  dobré krycí vlastnosti - na výlepové ploše vám nebudou prosvítat spodní vrstvy starších přelepených plakátů. Tyto papíry jsou určeny pro krátkodobý a středně dobý výlep plakátů. Tyto plakáty jsou tištěny samozřejmě ve vysokém rozlišení, stejně jako na křídové papíry.

Pro tisky do interiérů, krytých vitrín, za okna výloh a podobně ovšem doporučujeme tisky na křídové papíry. Při tisku plakátů na křídové papíry je dosahováno brilantních barev a plakáty na křídové papíry lze tisknout za velmi výhodné ceny. Právě díky výše zmiňované technologii tisku UV inkousty je možno dosahovat velmi levného tisku i malých nákladech. Momentálně nabízíme akční ceny formátu A2 na křídový papír u tisku plakátů UV technologií.

Na jaké papíry je možno plakáty vytisknout?

V základní nabídce v kalkulačním formuláři najdete tři nejčastěji používané papíry pro tisk plakátů. Pro tisky chráněné před deštěm a tisky do interiérů je k dispozici papír natíraný - křídový 130 g. Pro venkovní výlepy pak papír nenatíraný ofsetový 90 g a plakátovací papír Blueback 120 g. Tyto papíry jsme vybrali pro jejich nejčastější používání pro tisk plakátů, ale také pro to, že jsme u nich schopni zajistit nejlepší ceny. Pokud ovšem potřebujete pro svůj projekt papíry jiného typu, zpracujeme Vám rádi kalkulaci na jiné typy a gramáže.

Další dostupné typy papírů pro tisk plakátů:
  • Natírané křídové papíry: 70g, 100g, 130g, 150g, 170g, 250g, 300g, 350g
  • Nenatírané papíry: 90g, 120g, 170g
  • Fluorescenční papíry: 90g - barevnost žlutá, zelená, oranžová, magenta (pouze jednostranný potisk 1/0)